آخرین اخبار : 

حساسیت و آلرژی

حساسیت و آلرژی
پوست اطراف چشم بسیار نازک است، به همین علت از حساسیت بالایی برخوردار است. وقتی پوست این قسمت از چشم با مواد آلرژی زای (آلرژن) معلق در هوا مثل گرده گل، گرد و غبار و شوره موجود در موی حیوانات در تماس قرار می گیرد، دچار تورم می شود. علاوه بر این آلرژن هایی که از طریق بینی به چشم ها می رسند نیز عامل پف چشم می گردند.
گاهی اوقات حفره های سینوسی که پشت چشم قرار دارند در اثر تنفس مواد آلرژی زا دچار التهاب می شوند. اگر علت پف چشم ها در شما آلرژی است احتمالا چشم هایتان دچار خارش و آبریزش هم می شوند، حتی ممکن است خشکی و پوسته شدن پوست، خصوصا در ناحیه پلک ها دیده شود.
برای کاهش پف چشم ناشی از آلرژی از قطره های چشمی بدون نسخه یا از سرم چشمی سالین استفاده کنید، با این کار چشم ها را از آلرژن ها پاک می کنید. در پوست های حساس پمادهای روغنی نه تنها به عنوان حد فاصل بین پوست و آلرژن عمل می کنند بلکه قرمزی و التهاب را نیز کم می کنند. برای کاهش فشار وارد بر سینوس ها که موجب پف چشم می شود نیز استفاده از اسپری های بینی موثر است.
مصرف گاه به گاه این دارو ها ایرادی ندارد، اما مصرف مداوم آنها برای روزهای طولانی کار خوبی نیست. مصرف قطره های چشمی بدون نسخه و اسپری های بینی برای مدت زیاد، ایجاد وابستگی کرده و مشکل را بدتر می کند. باید از پزشک بپرسید کدام دارو ایمن تر است و تا چه مدت می توان آنها را استفاده کرد. حتی می توانید با پزشک در مورد داروهای نسخه ای نیز مشورت کنید.
نمی توان بطور کامل از مواد آلرژی زا دور بود اما می توانید مدت زمان بیرون ماندن در فضای باز را کاهش داده و بیشتر در خانه بمانید، خصوصا در بهار و تابستان که گیاهان و درختان گرده های بیشتری آزاد می کنند و علائم آلرژی وخیم تر می شود. پنجره ها را ببندید، وقتی داخل منزل می شوید لباس خود را عوض کنید و از فیلترهای تهویه هوا استفاده کنید تا شوره بدن حیوانات خانگی به حداقل برسد.

پذیرش و نوبت دهی تماس تلفنی با ۰۹۳۹۲۰۰۲۴۵۲

و مراجعه به اینستاگرام دکتر مهرداد محمدپور

لینک اینستاگرام:

https://www.instagram.com/eyelasik_catarac_clinic

لینک تلگرام مطب چشم پزشکی:

https://telegram.me/drmehrdadmohamadpour

لینک آپارات:

https://www.aparat.com/drmohammadpour

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دکتر مهرداد محمدپور