آخرین اخبار : 

لیزیک یا لازک

لیزیک یا لازک

                       فیلم لیزیک ولازک

۱-لیزیک ،(LAESIK)Laser in situ keratomoileusis

لیزیک ترکیبی از یک جراحی میکروسکوپی و لیزر می باشد که جهت اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم به کار می رود. در لیزیک ابتدا توسط دستگاهی به نام میکروکراتوم لایه ای بسیار نازک ازقرنیه برش داده و کنار زده می شود (فلپ).سپس استرومای قرنیه با نور اگزایمر یا لیزرماورابنفش مورد تابش قرار می گیرد و  مجدداً فلپ به محل اولیه خود برگردانده می شود . فلپ پس از چند دقیقه سر جای خود می چسبد و هیچ نیازی به بخیه نیست.

لیزیک

۲-لازک  LASEK (laser subepitheial keratomileusis )

روش نسبتا جدیدی در اصلاح عیوب انکساری می باشد و نوع تغییر یافته پی آر کی می باشد.در لازک جراح لایه اپیتلیالی قرنیه(خارجی ترین لایه قرنیه ) را توسط الکل از لایه زیری (لایه بومن )جدا میشود  وسپس لیزر شبیه  PRK انجام میشود. پس ازانجام لیزر فلپ اپی تلیالی به آرامی سر جای خود برگردانده شده و لنز تماسی پانسمانی به مدت ۳ تا ۴ روز تا زمان ترمیم مجدد اپیتلیوم بر روی آن گذاشته می شود .

لازک

مقایسه لازک و لیزیک :

فلپی که در لازک ایجاد میشود در لایه اپیتلیال ایجاد می شود وخیلی نازکتر از فلپی است که در لیزیک ایجاد می شود .بنابراین افرادی که به طور ذاتی قرنیه نازک دارند کاندید کمتری برای لیزیک می باشند. لیزیک مشکلاتی مثل چین خوردگی فلپ و گم شدن فلپ را نیز دارد. همچنین قطع اعصاب قرنیه در عمل لیزیک باعث ایجاد خشکی چشم میشود و در کسانی که خشکی چشم دارند لازک بهتر است .در لازک عموما درد و ناراحتی بعد از عمل بیشتراست و برگشت دید در مقایسه با لیزیک کندتر می باشد

 

پاسخ همه  سوالات تماس با۰۹۳۹۲۰۰۲۴۵۲

ومراجعه به اینستاگرام دکتر مهرداد محمدپور

لینک اینستاگرام:

https://www.instagram.com/eyelasik_catarac_clinic

لینک تلگرام مطب چشم پزشکی:

https://telegram.me/drmehrdadmohamadpour

لینک آپارات:

https://www.aparat.com/drmohammadpour

 

دکتر مهرداد محمدپور