آخرین اخبار : 

blue cut lenses

عینک بلوکات

به طور فزاینده، مردم از طریق فناوری روزمره در معرض نور آبی قرار می گیرند. مطالعه مرکز تحقیقات پیو ۲۰۱۵ نشان داد که ۶۸٪ از بزرگسالان ایالات متحده صاحب تلفن هوشمند هستند و ۴۵٪ تبلت دارند. این مطالعه همچنین نشان داد که سطح مالکیت فناوری بر اساس سن متفاوت است. ۸۶٪ از آمریکایی های ۱۸-۲۹ و ۸۳٪ از این ۳۰-۴۹ تلفن های هوشمند دارند. آمریکایی های جوان همچنین از فناوری بالایی از نورهای آبی استفاده می کنند. بررسی در سال ۲۰۱۳ نیز نشان داد که ۷۲٪ کودکان ۱ تا ۸ ساله از دستگاههای تلفن همراه برای تماشای فیلم و بازی بازی استفاده می کنند.  علاوه بر این، ۹۳٪ از نوجوانان صاحب رایانه یا دسترسی به یک نفر در خانه بودند. در مقابل ، میزان مالکیت رایانه برای آمریکایی های مسن پایین تر است

منابع نور آبی در محیط امروز به طور فزاینده ای رایج شده اند. قرار گرفتن در معرض نور آبی از فناوریهای متنوعی از جمله رایانه ، تلویزیون ، چراغها و موبایلهای همراه ناشی می شود. امروزه بسیاری از LED های سفید با جفت کردن LED آبی با فسفر کم مصرف تولید می شوند و بدین ترتیب نور حالت جامد (SSL) ایجاد می کنند. این اغلب “نسل بعدی از نور” در نظر گرفته می شود زیرا فناوری SSL به طور چشمگیری نیازهای انرژی را کاهش می دهد.

باور کنید یا نه ، اما امروز ، تقریباً همه قربانی سندرم Computer Vision (CVS) هستند ، شرایطی که ناشی از تمرکز چشم بر روی رایانه یا هر وسیله ای برای ساعات طولانی است. کار مداوم بر روی صفحه نمایش های دیجیتال به معنای تمرکز و تمرکز مجدد چشم شما به عقب و جلو است. این منجر به ایجاد خط چشم ، خشکی و چسبندگی چشم شدید می شود. همچنین تأثیر نور آبی که از دستگاههای دیجیتالی ساطع می شود به گونه ای است که ممکن است چشمان شما اثرات جدی و طولانی مدت بر روی چشمانتان داشته باشد. اما مهم نیست که چقدر به یک سبک زندگی مدرن عادت کرده اید و چقدر از کار بر روی لپ تاپ ، تبلت ، موبایل و رایانه لذت می برید ، این امر تهدیدی جدی برای چشمان شما محسوب می شود. از این رو استفاده از لنزهایی با روکش فیلتر برش آبی برای دیدن یک دید راحت توصیه می شود.

نور آبی ، نوعی نور پرانرژی ، بخشی از طیف نور مرئی است. 

دارای پوشش ویژه ای هستند که منعکس کننده نور مضر آبی هستند و آن را از عبور به لنزهای عینک شما محدود می کنند. نور آبی از صفحه نمایش های رایانه ای و موبایل ساطع می شود و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این نوع از نور شانس آسیب شبکیه را افزایش می دهد. از این رو، گذاشتن  عینک با داشتن لنزهای برش آبی هنگام کار بر روی دستگاه های دیجیتالی امری ضروری است زیرا ممکن است در کاهش خطر بروز مشکلات مربوط به چشم کمک کند.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دکتر مهرداد محمدپور